İmplant

İmplant diş tedavisi için çok önemli bir konuma gelen Türkiye artık bu konuda bir üretci olarak da bilinen bir ülke.
İmplant fiyatları Türkiyede üretilecek implant sayesinde dünya ile güçlü bir şekilde rekabet edebilecek konuma geldi.
Diş tedavileri konusunda uzun zamandır bütün Avrupa ülkelerinde tercih edilen Türkiyede diş tedavisi ve implant artık bütün Dünyada bilinir olacak. Devlet teşvikleri ile başlayan implant diş üretimi maliyet olarak düşük kalite olarak diğer firmalar ile aynı özellikleri taşıyor.

Diş Hekimi İstanbul
Tel:+90(212)549 3474347

Lamina Diş

Porselen Lamina

Işık geçirgenliklerinden dolayı doğal dişten ayırt edilemezler ve ileri teknoloji ürünü porselenden üretildikleri için asla renk değiştirmezler. Neon ışıklarında ve fotoğraf flaşında doğal diş efekti verirler. Ayrıca dil doğal diş yüzeyine temas ettiği için ağızda yabancı bir madde hissi kesinlikle olmaz.

Laminaların hazırlık aşaması

Uygulaması çok basit ve kısa sürelidir. Öncelikle ağrısız bir işlem ile dişler hazırlanır. Ana ölçü alındıktan sonra geçici veneer yapıştırılır. Böylece dişlerin dış etkilerden korunması sağlanır. Laboratuvarda son ölçüye göre model oluşturulur ve porselen laminalar hazırlanır. Dikkatli şekilde ve bonding resin adı verilen materyal ile dişlere simante edilir. Simante işlemi sonucunda laminaları dişten ayırmak mümkün değildir.Bu yüzden kırılmaya karşı çok dayanıklıdır. Yaprak Porselen Lamine Veneer görünüşü olumsuz etkileyen bir çok diş bozukluğunda mükemmel bir çözümdür. Lamina yaprak kaplamalar ile dişin çok az bir miktar aşındırılması sayesinde estetik sağlanabilmektedir.
Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle, dişlere doğal bir güzellik ve doğal bir işlev kazandırmak için laminate veneerler yeterlidirler.Lamina diş kaplamalar sayesinde kişiler kendinden emin bir şekilde gülümseyebilirler.
Porselenden imal edilen bu kaplamalar ince, yarı geçirgen bir tabakadır. Mevcut bir dış üzerine mükemmel bir uyum ve
hassasiyetle hazırlanıp yerleştirilirler. Dişin ön yüzü ile kaplamanın iç yüzü özel bir yapıştırıcı ara madde ile yapıştırılır. İşlem bittiğinde mükemmel bir kaynaşma beklenir.

Lamina diş tedavisinden kimler yaralanabilir?

Hemen hemen herkes yararlanabilir . Yukarıdaki sebeplerden dolayı şikayetçi olan her yaş grubundaki kişiler lamınat tedavisinden yararlanabilir. Ancak, çene bozuklukları, tırnak yeme, kalem ısırma gibi kötü alışkanlıklar ileri derecede dişeti tahribatlarının mevcut olduğu durumlarda uygulanmaz. Buna en iyi karar verecek olan dishekiminizdir.

 

İmplant Tedavisinin Avantajları

İMPLANT TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

Çiğneme sırasında kendi dişiniz ile çiğniyormuş gibi hissetmenizi sağlar.

İmplant uygulamaları sağlıklı bir ağız yapısı ve güzel gülüşlere ulaşabilmek için fonksiyon, estetik ve anatomik açıdan doğal dişin en iyi alternatifi olarak görülmektedir.

İmplant tedavisi zor bir uygulama değildir. İmplant uygulamaları ve dişlerin yeniden kazanılması diş eksikliğinin olumsuz psikolojik etkilerini de ortadan kalkacaktır.

Çiğneme fonksiyonu düzeldiği için daha dengeli ve iyi beslenme sağlanır. Böylece gıdaların tam çiğnenmemesinden kaynaklanan mide problemleri azalır.

İmplant üstüne yapılan protezlerde tutuculuk memnuniyet vericidir.

Çekilmiş dişlerin olduğu kemik bölgelerinde zamanla madde kaybı olur. İmplantların yerleştirilmesi ile bu kemik kaybı engellenir ve yumuşak dokulara destek olması sayesinde daha genç bir görünüm ortaya çıkar. Eksik dişler tamamlanır, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur.

Ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu için 05493474347
Estetik.dentist

By Uzman Diş Hekimi Posted in Genel
Featured Image -- 1994

İyi bir hekim olmak için

Uzman Diş Hekimi:

İyi bir diş hekimi olmak

Originally posted on İMPLANT DİŞ FİYATLARI 2015:

Türkiye’de hastaların büyük bir çoğunluğu, ziyaret ettiği hekim hakkında negatif yorum yapmıyor. Eniyihekim.com üzerinden girilen yorumların %90’ından fazlası olumlu. Oranı çok düşük de olsa, bu olumsuz yorumların ne olduğunu merak ediyorsunuzdur. O zaman, genel olarak bu olumsuz yorumların kaynağı nedir bakalım…

1. Bekleme odasında uzun bir süre muayene olmayı beklemek

Bu analiz, hizmetin cinsini göz önünde bulundurmaz (özel & sosyal hizmet). O yüzden, çalışma koşullarından dolayı bu yorumların sahibi genellikle sosyal sağlık sektöründeki hekimlerdir. Bu bekleme süreleriyle ilgili yapacak bir şeyleri yoktur. Yine de, özel kurumlarda hizmet veren hekimlerimiz için bir şans var. Size bekleyen hastaları mümkün olduğunca bilgilendirmelisiniz. Genelde özel ofislerde saatler tam olarak bir kişiye göre ayarlanır. Ama bir önceki hastanın işi bir sebeple uzun sürebilir. Bu durumlarda bekleyen hastalarınızı bilgilendirmeyi tercih eden. Ne kadar bekleyeceklerini asistanlarınız aracılığıyla bilgilendirin.

2. Hastayı dinlemede eksiklik

Normalde, bir doktorun bir hastayı ortalama dinleme süresi 15 dakikadır. Bu aslında çok kısa bir…

Orijinali görüntüle 416 kelime daha

By Uzman Diş Hekimi Posted in Genel

Fiber post uygulama

Diş hekimliğinin birçok alanında son yıllarda önemli değişiklikler oldu bunlardan birisi de fiber postlar ileri derecede tahrik olması yeterlidir en sağlanamayan kanal tedavi görmüş dişler için viber uygulaması yapılmaktadır daha önceden bu vakalarda döküm metal postlar prefabrik postlar vidalı postlar veya karbon postların kullanılması ve üzerine krom kaplama yapılması söz konusu idi.
Ancak son yıllarda yapılan araştırmalarda bu tür sistemleri diş kökü nün zayıflattığı ve kök kırıklarına yol açarak dişin kaybına neden olduğu anlaşılmıştır ayrıca zayıf tutucu ve estetik olarak olumsuz özelliklere sahip olmaları bir diğer dezavantajdır.
Polimer seramik esaslı bir madde olan siber costner ın keşfedilmesi klasik yöntemler ile oluşan olumsuz yönleri ortadan kalkmasını sağlamıştır fiber postlar fiziksel özellikleri bakımından diş dentin ile benzerler elastik modülü hemen hemen benimsin gibidir ve böylece eş değer oranda esner üzerlerindeki restorasyonların kırılmaya direncini arttırır fiber postlar kanala pasif olarak yerleştirildiğinden yani kanal duvarına temas etmediklerinden ve kanal duvarıyla host arasında yapıştırıcı rezin siman aracılığıyla bir yapışma söz konusu olduğundan üzerinde bir stres oluşmamaktadır görülüyor ki sağlam fakat ekmek diş rengi fiber post sistemlerinin geliştirilmesi birçok karmaşık tedaviye iyi bir çözüm fırsatı getirmiştir aşağıda fiber post uygulama fotoğrafı görüyorsunuz.
Ayrıntılı bilgi için bizi 0549 347 4347 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

image

Fiber post

estetik diş

Sertaç Kızılkaya

By Uzman Diş Hekimi Posted in Genel
Estetik Diş

Lamina Diş Kaplama

Porselen Lamina Diş Kaplama Nedir?

Porselen lamina diş kaplama, dişlerinde çapraşıklık olan bireylere, ortodontik tedaviyi istemeyen kişilerde, aralıklı dişlerde, diş beyazlatma ile giderilemeyecek ağır renklenmelerde, kanal tedavisi görmüş ve renklenmiş dişlerin üzerine, diş formundan memnun olmayan bireylere, yaygın çürükleri olanlara veya çok fazla miktarda dolgusu olan bireylere uygulanabilir. Porselen laminalarda en çok dikkat edilmesi gereken şey, diş sıkma ve diş gıcırdatma hastalığı olan bireylerdir. Bu hastalarda laminaların kullanım alanı biraz sınırlıdır.

Porselen lamina uygulamalarında, bireyin estetik bir görünüme kavuşması amaçlanır. Dişte mevcut olan kusurların giderilmesi amaçlanır. Bu kusurlar, diş çapraşıklıkları olabilir, kahverengi renklenmeler olabilir, yaygın çürükler olabilir yada çok fazla miktardaki dolgular olabilir. Bunların laminayla örtülmesi sonucu hasta, çok güzel bir estetik görünümlü gülüşe sahip olur. Dolayısıyla buda bireyin, sosyal ortamdaki öz güvenine olumlu olarak yansır.

 Porselen Lamina Diş

Estetik Porselen Lamina Diş

 

Porselen laminalar, ince bir porselen tabakasının dişin ön yüzeyine yapıştırılma esasına dayanan bir uygulamadır. Bu uygulamalarda dişin sadece ön yüzeyinden 0.5mm-1mm kadar bir törpüleme yapılır. Daha sonra istediğimiz tonda, şekilde, boyutta porselen yapraklar hazırlanır. Bu porselen yaprakları sanki birer takma tırnaklara benzetebiliriz. Bu türdeki yaprakların dişe yapıştırılmasıyla porselen lamina dediğimiz uygulamalar ortaya çıkar.Laminalar kompozit içerikli materyallerle yada porselenden yapılabilir. Kompozit içerikli materyal dediğimiz, halk arasında “beyaz dolgu” olarak adlandırılan, reçine esaslı materyallerdir. Her ikisinde de dişin hazırlanması yaklaşık aynıdır. Kompozit laminaların en büyük dezavantajı, ne kadar iyi malzeme kullanılırsa kullanılsın 2-3 yıl sonra renklenmeye başlamasıdır. Porselen laminalarda ise bu renklenme ortaya çıkmaz. Ne kadar uzun süre kullanılırsa kullanılsın, porselen laminalarda renklenme söz konusu değildir.

Porselen Lamina Nasıl Yapılır?

 

Uygun endikasyon konulduktan sonra, ilk seansta gerekli olan bölgelere minik iğnelerle bir uyuşturma işlemi yapılır. Bu uyuşturmadan sonra dişlerdeki törpülemeler yapılır ve hastadan ölçü alınarak laboratuvara gönderilir. Hasta, kliniği terk etmeden önce mutlaka geçici dişleri ağzına takılır. Hasta, bir kaç gün boyunca bu dişlerle yaşar. Bir sonraki seansta laminaların ağıza provası uygulanır. Provalarda ortaya çıkan eksiklikler giderildikten sonraki seansta hasta gerçek porselen laminaları yapıştırılarak dişlerine kavuşturulur. Bu özelliklerinden dolayı porselen laminalar hem hastalar hemde doktorlar açısından oldukça konforlu uygulamalardır.

Laminaya karar verirken, dişlerin kapanışı ve çeneler arasındaki durumunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Diş sıkma veya diş gıcırdatma gibi durumların olduğu hastalarda porselen lamina uygulanması maalesef sınırlıdır.

Porselen laminalarda, uygulama öncesi dişten çok az miktarda törpüleme yapıldığı hatta bazı vakalarda hiç törpüleme yapılmadığı için hastalarda hassasiyet gibi problemler ortaya çıkmaz. Dişin bütünlüğü böylece korunmuş olur. Çok ince hazırlandıklarından dolayı dişe yapıştırıldıktan sonra doğal dişten ayırtedilemeyecek kadar güzel bir görünüm meydana gelmiş olur. Porselen laminaların, tedavi süresinin 3-4 gün gibi kısa bir süre olması, diğer yöntemlere göre daha avantajlı olmasını sağlar.